Smart Idea Şirket Profili

SMART IDEA Gayrimenkul Geliştirme ve Danışmanlık şirketi 17 yıldır emlak sektöründe uluslararası olarak faaliyet göstermektedir. 2012’ den beri İstanbul’da açmış olduğu iki şubesi ile hizmet vermektedir. Hizmet vermiş olduğumuz gruplar, yatırımcılar, GYO'lar, inşaat firmaları, gayrimenkul sahipleridir.

Faaliyetlerimiz, gayrimenkul sektöründe alım satım danışmanlığı, piyasa araştırma, fizibilite ve değerleme hizmetleri, kentsel dönüşüm danışmanlığı, proje geliştirme ve portföy yönetimidir.

Edindiğimiz uygulama bilgisine ve işi sonuçlandırma deneyimine dayanarak bölgesinde yükselen emlak pazarındaki paydaşlarına kaliteli hizmet vermeyi ve sektörün gelişmesine katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Ayrıca bu pazarlara yatırım yapmak isteyen uluslararası kuruluşlara temsilcilik ve aracılık hizmetleri vermekte hedeflerimiz arasındadır.

Smart Idea, yönetim kurulu başkanı Amirhoman KHOSRAVANİ’nin İstanbul ve Tahran’da açmış olduğu ofislerinde çalışan yaklaşık 35 kişilik profesyonel bir ekip ile belirtilen hizmetleri müşterilerine en iyi şekilde sunmayı hedeflemiştir.

NEDEN SMART IDEA

  • Smart Idea’da herkes işini keyifle yapar.
  • Butik hizmet anlayışıyla fark yaratır.
  • Etik değerleri her zaman ticari kaygıların üstünde tutar.
  • SPK Lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanlarından değerleme hizmeti ve analiz raporu sunar.
  • Bilgi güvenliği ve gizliliği temel ilke olarak kabul eder.
  • Her bölüm alanında uzmanlaşmış eğitimli personeli ile hizmet verir.
  • SMART IDEA sahip olduğu deneyimli ve profesyonel ekibinin gücünden yararlanarak arsa, yalı ve gayrimenkullerin sahipleriyle doğrudan bağlantı kurar. Böylece edinilen bilgi ve belgelerin gerçeklik ve doğruluğunu kesinleştirerek sözleşmelerin güvenilirliğini sağlayıp, zaman kaybının da önüne geçer.

SMART IDEA' nın Sunduğu Hizmetler.

İnşaat Firmalarına:

İki kategori içerisinde hizmet vermekteyiz.

1 ) İnşaat firmalarına büyük araziler sunmak ve satışını gerçekleştirmek. Arsalara göre finansman bulmak; yerli ve yabancı portföyümüz içerisinde yer alan yatırımcılara satışlarının gerçekleştirilmesi için satış planları hazırlamak. Lisanslı expertiz müdürleri ile mevcut değerleme raporu sunmak.

Kat karşılığı için inşaat firmalarına arazilerin sunulması değerleme raporlarının hazırlanmasını sağlayarak Avan ve mimarı projelerin çizilmesi ve tamamlanmış ya da devam eden projelerin bireysel müşterilere, yerli ve yabancı yatırımcılara satışının gerçekleştirilmesini sağlamak.

 2 ) Kadıköy / Bağdat Caddesi bölgesinde yer alan kentsel dönüşüme girecek komple bina ve ticari binalarla ilgili bilgi sunmak, değerleme raporu hazırlamak. Tamamlanmış ya da devam eden projelerin bireysel müşterilere, yerli ve yabancı yatırımcılara satışını yapmak.

Arsa Sahiplerine:

Mimari ve değerleme uzmanı personelimizle birlikte en yüksek getiriyi sağlayacak ve kullanıcı ihtiyaçlarına cevap veren fizibilite ve analiz raporu hazırlamak, kıymet takdiri yapmak, gayrimenkul satışına aracılık etmek, arsa üzerine inşaat yapımı için müteahhit firmalarla görüşmeleri yürütmek.  Pazarlama stratejilerinin oluşturulması ve pazarlama çalışmalarının yürütülmesi. Potansiyel müşterilerle görüşmelerin yürütülmesi ve takibinin yapılması.

Yatırımcılara:

Kurumun gayrimenkul ihtiyaçlarının belirlenmesi, piyasadaki arsaların araştırılması ve arsaların imar durumunun incelenmesi, alternatiflerin rapor halinde sunulması ve ön değerlendirmelerinin yapılmasıdır. Yatırımcılarla pazarlık görüşmelerinin yürütülmesi hizmetlerini sunar.

Yalı Sahipleri ve Yatırımcılarına:

Boğaz hattındaki ahşap ve kâgir yalı ve yalı daireleri arayışlarınızda en doğru hizmeti sunar. Gizlilik ilkesi içerisinde alım satım işlerini yürütür. Potansiyel müşterilerle görüşmelerin yürütülmesi ve takibinin sağlar.

Bireysel Müşterilere:

Talep üzerine Konut işyeri arsa gibi gayrimenkullerin alım satım işlemini gerçekleştirir. Değerleme hizmetleri sunar.

Şirket Sahiplerinin Profili

Smart Idea'nın kurucuları ve sahipleri 20 yıldan fazla iş tecrübesi olan dört ortaktır. Ortakların daha önceden faaliyet gösterdiği iş alanları arasında; uluslararası ticaret ve temsilcilikler, emlak ve inşaat faaliyetleri, gayrimenkul geliştirme, insan kaynakları gelişimi ve eğitimi hizmetleri, mevcuttur.

AMİRHOMAN KHOSRAVANİ (Yönetim kurulu başkanı):

Smart idea firmasının kurucu ortaklarından olan Amirhoman KHOSRAVANİ 17 yıllık tecrübesi ile iş hayatının ve GAYRİMENKUL sektörünün içindedir. İran'da gayrimenkul geliştirme projeleri yürüten ve gerçekleştiren KHOSRAVANİ emlak yatırımı konusunda acentelik faaliyetlerinin yanı sıra uluslararası danışmanlık hizmetlerinde de bulunmuştur.

Dr. KEMAL MİLANİ (CEO ve Yönetim kurulu üyesi):

Smart idea firmasının kurucu ortaklarından olan Dr. Kemal Milani, 1991 yılından beri iş hayatındadır. Boğaziçi Üniversitesi, Uluslararası ilişkiler mezunu olan Dr. Kemal Milani, yüksek lisansını ve doktorasını da Boğaziçi Üniversitesi, Tarih Enstitüsünde tamamlamıştır. 

Dr. CEMAL MİLANİ (Yönetim kurulu üyesi):

Smart İdea firmasının kurucu ortaklarından olan Dr. Cemal Milani, 1991 yılından beri iş hayatının içindedir. İstanbul Üniversitesi, İngilizce İşletme Fakültesi mezunu olan Dr. Cemal Milani yüksek lisansını Marmara Üniversitesi İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat bölümünde tamamlamış ayrıca Marmara Üniversitesinde İnsan Kaynakları mastırı yapmıştır. Son olarak akademik kariyerini İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsüne bağlı Avrupa Birliği Ana Bilim Dalında Uluslararası İktisat Politikası doktorası vererek tamamlamıştır. 

Dr. ERKAN ERK (Yönetim kurulu üyesi)

Smart idea firmasının kurucu ortaklarından olan Dr. Erkan Erk, 1991 yılından beri iş dünyasındadır. Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası ilişkiler mezunu olup yüksek lisansını Marmara İşletmede İnsan kaynakları Yönetimi ve Eğitimi bölümünde tamamlamış ve aynı üniversitenin Üretim Yönetimi ve Pazarlama bölümünden doktorasını almıştır.

Hakkımızda Smart Idea Gayrimenkul Geliştirme ve Danışmanlık Smart Idea Gayri Menkul Danışmanlığı,emlak,gayrimenkul,emlak satış, emlak kiralama Smart Idea Gayri Menkul Danışmanlığı Smart Idea Gayrimenkul Geliştirme ve Danışmanlık